Tomb Raider 4 The Last Revelation

Čtvrtý díl série - Tomb Raider 4 vyšel v listopadu roku 1999 jako tradičně dílo vývojářské firmy Core Design a vydavatele Eidos Interactive. Od tohoto dílu se oficiálně přestaly další díly série číslovat a čtvrté pokračování má podtitul The Last Revelation. V té době byl díl vyhlášen jako poslední.

Inovace Tomb Raider 4

Tomb Raider 4 se opět dočkal úpravy grafického kabátu, nové světelné efekty dodávají kouzlo atmosféry před tisíci lety. Rekordních čtyřicet levelů Laru Croft zavede do chrámu v Karnaku, Alexandrijské knihovny, jeskynního chrámu pod pyramidami v Gíze nebo Kleopatřina paláce. Mezi lokacemi se objevuje také běhání po jedoucím vlaku.

Lara v Tomb Raider 4 nyní může využívat dalekohled s osvětlením, páčidlo, zelené světlice, kromě neodlučitelných pistolí a standardních UZI a brokovnice dostává do arzenálu revolver, granátomet se třemi typy granátů a šikovnou kuši. Na nedostupná místa se nyní dostane šplháním po tyčích nebo zhoupnutím se na laně, některé dveře dokáže vykopnout. Pro lepší přehlednost hráče při rozhlížení postava Lary zprůhlední. Projede se po Údolí Králů jeepem a Městem mrtvých na motorce.

Příběh Tomb Raider 4

Děj Tomb Raider 4: The Last Revelation se odehrává celý v prostředí Egypta, až na začátek hry, kde Lara v Kambodži prožívá své první dobrodružství jako šestnáctiletá po boku profesora Wernera von Croye, který neěřarnou nehodou údajně umírá. Přesunem do současnosti Laru objevíme v hrobce boha Setha, kde vytrhne Hórův amulet z jeho sarkofágu a tím vypustí jeho sílu a sešle na zem zlo. Když zjistí, čeho se dopustila, rozhodne se procestovat Egypt a sesbírat kousky Hórova brnění, aby mohla Setha opět ve Velké pyramidě uvěznit. Mezi tím však o Hórův amulet projeví zájem také von Croy, kterého bůh Seth naprosto ovládne, aby zabránil Laře v záchraně světa.

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites