Tomb Raider 2 Gold - The Golden Mask

Tomb Raider 2 GOLD (nazývaný také Tomb Raider 2: The Golden Mask nebo Tomb Raider 2: The Director's Cut) je datadisk k původní hře Tomb Raider 2 z roku 1997. Datadisk vyšel v dubnu 1999. Hru vyvinula firma Core Design a vydala firma Eidos.

Tomb Raider 2 GOLD - co je jinak

Tomb Raider 2 GOLD, stejně jako první datadisk, vychází zcela z principů a designu základu druhého dílu z roku 1997. Lařiny schopnosti, její arzenál i sorta nepřátel zůstala stejná jako v prvním díle. Opět se projedete na sněžném skútru. Dokonce i v datadisku najdete motivaci pro hledání Secretů - pokud seberete všechny, odemkne se vám skrytý bonusový level. Balíček obsahuje i s bonusovým levelem pět úrovní.

Příběh Tomb Raider 2 GOLD

Na rozdíl od datadisku pro TR1 příběh Tomb Raider 2 GOLD na děj původního TR2 nenavazuje, jedná se o celek se samostatným příběhem.

Lara se vydává po starých stopách, které našla při jednom ze svých průzkumů: vybledlou fotografii inutského lovce velryb, který drží cosi, co připomíná zlatou masku, noviny z roku 1945, ve kterých je psáno o sporu na Aljašce kvůli jakémusi zlatému nálezu, a jakési tajné, opevněné minové základny. Laře jde především o masku, která se zdá být legendární Tornasukovou zlatou maskou, která svému nositeli má propůjčit velkou moudrost a moc. 

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites