Tomb Raider novinky

ÚŽASNÝCH 15 LET

Milí fanoušci Kroniky Tomb Raider,

Věřili byste tomu, že už to je dlouhých a neuvěřitelných patnáct let, co jsme tady s Vámi a sledujeme svět Lary Croft? Je to tak, právě dnes jsme se k tomuto milníku dostali.

V prvé řadě – děkujeme Vám. Práci na webu náš tým i jeho bývalí členové vždy odváděli s nadšením a s vědomím, že tvoří pro skupinu neuvěřitelně loajálních lidí, které baví prožívat často bez dechu bok po boku Lary Croft neuvěřitelná dobrodružství. Vy a Vaše podpora nám dávala smysl této práce a energii v ní neustále jít dál a posouvat hranice. Jste úžasným hnacím motorem. Děkujeme!

Naše vize je jít cestou jednoduchosti a modernosti. Plánujeme pro Vás zcela nové a jiné centrum dění, které se bude soustředit na mnohem více než na opisování novinek. Budete mít jedinečnou příležitost prozkoumávat naše názory, úhly pohledu, postoje k dění kolem TR, zaměříme se na vliv Tomb Raider série na videoherní svět, otevřeme Vám společný prostor pro milovníky hraní, to vše v jednom, novém, moderním pojetí.

 

Díky fanouškům jsme měli více než desetiletí na to, abychom vybudovali úžasnou a důstojnou virtuální kroniku života jedné dobrodružky. Historie je naší nedílnou a neopomenutelnou, důležitou součástí, nelze v ní však ustrnout a nevydávat se prozkoumávat budoucnost. Proto věříme, že s Vámi po boku se zde zase při dalším milníku budeme moci setkat s vědomím, že nás čekají další neuvěřitelné prožitky ze světa Lary Croft.

 

Přečíst celý článek »

Užijte si Velikonoce!

Kronika Tomb Raider všem čtenářům přeje  veselého apríla, klidně strávené volno a bujaré, veselé Velikonoce plné radosti v kruhu nejbližších!

Úžasný první artwork ke Shadow!

Prvé obrázky sošky Tomb Raider 1 od Gaming Heads

Prvé obrázky sošky Tomb Raider 1 od Gaming Heads

Gaming Heads konečne odhalili fotky prvej sošky zo série Tomb Raider, ktoré boli pôvodne ohlásené už v roku 2016, ku 20. výročiu série. Soška je inšpirovaná obálkou prvého dielu , no s drobnými zmenami, ako je napríklad Larin účes, ktorému chýba charakteristický vrkoč. Namiesto neho má tak ako v hre samotnej, vlasy v uzlíku. Táto nádhera s k nám dostane v trťom kvartáli tohto roku.

Cenu a galériu obazkov nájdete v článku.

Přečíst celý článek »

Remastery klasiky nebudou

Bohužel se k nám doneslo, že RealtechVR plánované remastery prvních třech her nakonec nevydá. Projekt byl zastaven oficiálním dopisem ze studia Square Enix. Studio Crystal Dynamics se v oficiálním prohlášení (pod textem) vyjádřilo ve smyslu, že i přes spuštěné inzerování chystaných remasterů projekt nebyl oficiálně schválen a že tudíž nemůže být vydán, ačkoliv neutuchající zájem o značku včetně jejá historie je potěšující. 

Kdoví, třeba se remasteru dočkáme, jen později. Prozatím se tedy můžeme těšit na Shadow of the Tomb Raider a užívat si klasiky v rámci nostalgie v její původní podobě.

Přečíst celý článek »

Mini hra PATH OF THE STARS na oficiálnej stránke TR spustená

Mini hra PATH OF THE STARS na oficiálnej stránke TR spustená

UPDATE: Prvá odmena odomknutá a druhá ako bonus. Odmeny - dva kúsky skladačky nájdete vnútri článku.

 

Tak ako bolo ohlásené minulý týždeň, dnes bola spustená mini-hra hlavolamu The Path of Stars na oficiálnej stránke Tomb Raider. Pomocou nej môžeme odomknúť indície, ktoré nám dajú prvé kúsky informácii o Larinom dobrodružstve v Shadow of the Tomb Raider. Nový level bude odomknutý každý pondelok a fanúšikovia z vybraných krajín budú mať príležitosť sa prostredníctvom tejto hry zapojiť do exkluzívnej súťaže.

Přečíst celý článek »

Tomb Raider 1 - 3 dostanú HD upgrade na PC a TR3 smeruje na mobilné zariadenia

Tomb Raider 1 - 3 dostanú HD upgrade na PC a TR3 smeruje na mobilné zariadenia

UPDATE: Bohužiaľ, nič nebude! :(

Keďže realtechVR pracoval na porte TR3 a grafických upgradoch TR1 - TR3 bez zvolenia Square Enix, napokon od SE ako držiteľa licencie Tomb Raider zelenú nedostali a tak práce na týchto projektoch boli zatiaľ pozastavené.

Spoločnosť realtechVR začiatkom mesiaca oznámila, že plánuje vydať HD update pre prvé tri hry Tomb Raider na PC prostredníctvom online obchodu Steam. Tieto upgrady budú zdarma dostupné pre tých, ktŕi si už hry zakúpili. Štúdio nám v minulosti prinieslo porty hier TR1 a TR2 pre smartfóny a tablety a v apríli predstaví nový port Tomb Raider 3 pre moiblné zariadenia. 

Přečíst celý článek »

Recenzia filmu Tomb Raider (Andrej)

Recenzia filmu Tomb Raider (Andrej)

Choďte do kina. Naozaj. Hneď!

 

Recenzia filmu bez spoilerov vo vnútri. :) 

Přečíst celý článek »

Je to tu! Shadow of the Tomb Raider bol oficiálne ohlásený, teaser trailer vo vnútri

 

Přečíst celý článek »

BREAKING NEWS - Shadow of the Tomb Raider bude odhalený už zajtra o 14:00

BREAKING NEWS - Shadow of the Tomb Raider bude odhalený už zajtra o 14:00

Je to tu! Konečne sme sa dočkali! Shadow of the Tomb Raider bude oficiálne odhalení už zajtra a to o 14:00 našho (Európskeho) času. Oficiálna webova stránka sa zahalila do tmy a pri prvej návšteve ukáže len zatmenie slnka a dátum plánovaného ohlásenia. Kód stránky nám však prezradil omnoho viac a my vám to všetko prinášame vo vnútri článku. 

 

Přečíst celý článek »
Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites