Doba remaků

Starší zpráva » « Novější zpráva « Zpět na Tomb Raider novinky
21. listopadu 2017 - O tom, že původní Tomb Raider má v srdcích fanoušků své výhradní místo, i když už je na světě dvacet a víc let, není pochyb. Věděli jste, že se pracuje na třech remacích klasiky souběžně?

Jistě, úžasný Nicobassův remake Vám patrně neušel, na Kronice jsme Vám dali možnost si jej stáhnout a prohlídnout si gameplay. Tak to by byla dvojka…

 

 


Nedlouho po Nicobassovi se na světlo světa dostalo ohlášení projektu remaku trojky!  Projekt nese jméno Tomb Raider: The Adventures of Lara Croft. Ujal se ho fanoušek jménem Heckler (Twitter) Projekt je vytvářen na enginu Unity a má úžasné výsledky (viz galerie níže). Do hry se dostane nejen prostředí a místa, které si pamatujete z klasiky, přidány mají být novinky, některé lze vidět na snímcích, řeč dokonce byla i o jízdě na koni, kterého by mělo jít ovládat, Lara bude mít k dispozici několik skinů a další překvapení, o kterých zatím moc nevíme.  Podle serveru Core Design by mělo být brzy vydáno demo, které by mělo zahrnovat sídlo Croftů, pozemky sídla a Indii. Tak uvidíme snad brzy, ale nevypadá to zle, co říkáte?

 

 

 

A aby toho nebylo málo, fan stránka Raiding the Globe se dala do remaku i Tomb Raider IV. Projekt se jmenuje Tomb Raider: The Last Revelation HD a vzal si na paškál čtverku. Pracuje se v editoru TRLE a v next-genu, ale hra by měla běžet na původních systémových sestavách jako originál. Hra by měla dostat nové a ostřejší textury, vylepšená světla a jiné efekty, Lar by měla vypadat jako FMV model (který osobně zbožňuji) a vylepšení by se mělo dočkat i zobrazování vzdáleností, například autoři slibují konec černých propastí beze dna, to by mělo jít vidět. Občas jsou obzory natolik rozšířené, že ukazují i více, než původně nastavené hodnoty od Core. . Kromě toho by ve hře měl být zahrnut i dodatečný The Times level.  Pokud vše půjde jak má, zvažuje se i přenos do OpenLara enginu dostupného pro prohlížeče  internetu. Tým tvoří Alexis, AoDfan, Athos, Axelia, Bradley23170, Delta, Deskj, disapearing-boy, LGG_PRODUCTION, MicheleMouse, mizuno_suisei, moodydog, Mrshina, Piega, Roli, SuiKaze Raider, THOR2010, TRJTA, VictorXD a Zellphie. V galerii najdete srovnání s původní hrou.

 

Datumy vydání jsme neuváděli, protože se jedná o projekty fanoušků, kteří tvoří pouze ve svém volnu. Možný je rok 2018, na který je už oficiálně ohlášen nový film a dá se předpokládat možné vydání nové oficiální hry v sérii od Crystal Dynamics, když vezmete v potaz, že přislíbili informace o novém dobrodružství Lary později během letoška. Tak to tak vypadá, že se máme na co těšit, viďte?

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites