Smršť novinek k filmu

Starší zpráva » « Novější zpráva « Zpět na Tomb Raider novinky
28. března 2017 - Je tomu jen pár hodin, co se na světle světa objevily první oficiální snímky z filmu Tomb Raider s Alicií Vikander. Ty najdete v galerii zde. Ale nechtěli jsme Vás jen tak odbýt, a proto toho pro Vás máme o dost více: Přečíst si můžete překlad původního článku z Vanity Fair, krátké Q&A k filmu, překlad rozhovoru s Roarem Uthaugem pro GQ a také oficiálně uvolněnou filmovou synopsi.

Překlad článku ve Vanity Fair (originál ZDE >>>)

Alicia Vikander měla celkem náročný rok, pokud jde o 2015, kdy hrála záhadného a dokonce pomstychtivého robota v Ex Machina, stejně jako oddanou manželku a umělkyni v Dánské dívce. Byla to druhá zmíněná role, která jí získala Oscara a téměř jí předurčila kariéru v dramatech. Místo toho se ve svém následujícím filmu Vikander vydá na cestu akční hrdinky, A to v klasickém tílku a plátěných kalhotách Lary Croft, Tomb Rader.

Tyto obrázky jsou prvním náhledem, jak se zhostila role, kterou poprvé proslavily počítačové hry a poté jí ve dvou filmech hrála Angelina Jolie. Ale tato verze Lary Croft přichází s novým osobním příběhem  a s novými motivacemi pro její dobrodružství: 7 let po zmizení jejího otce Lara odmítá přijmout otěže celosvětového impéria jejího otce, místo toho při studiích ve škole pracuje jako doručovatelka na kole po Londýně. Nakonec se odhodlá prošetřit zmizení svého otce a odcestuje do míst, kde o něm byly naposledy nějaké zprávy: jde o hrobku na ostrově někde u pobřeží Japonska.

Jak dále říká oficiální nástin příběhu, „najednou Lara v sázce nemůže už mít víc, když – navzdory podmínkám a vyzbrojena pouze svou bystrou myslí a zděděnou tvrdohlavou duší – se musí naučit dotlačit sebe sama za hranice svých možností, vstupujíc do neznáma. Pokud přežije toto nebezpečné dobrodružství, může se stát sama sebou, a vydobýt si jméno Tomb Raider.

„Když jsem dostala nabídku na tuhle roli, byla jsem opravdu nadšená – Lara Croft je opravdu ikonický charakter“,  napsala k tomu Vikander Vanity Fair v e-mailu. „Myslím, že lidé se s ní ztotožňují z mnoha důvodů, ale za mě – já jí vnímám hlavně jako vzor pro mnoho mladých žen. Snaží se urvat si své místo ve světě a propojit svou budoucnost se svou minulostí. Taky má fantastický mix vlastností – vytrvalost, chytrost, zranitelnost - a ještě k tomu je tvrďák! Zároveň je unikátně odlišná od ostatních postav, které jsem ztvárnila předtím. Je spousta zábavy vcítit se do její hlavy,  a srovnat se s tak fyzicky náročnou roli je prvek tohoto projektu, který mě vzrušuje nejvíc.“

Producent Graham King, který vyhrál Oscara za produkci snímku The Departed, dodává: „Alicia Vikander do postavy vnáší obrovskou hloubku a zranitelnost, což je každým kouskem stejně důležité, jako Lařina velká síla, odhodlanost a fyzická stránka. Náš film se Laře věnuje od jejích úplných začátků až po fyzické a emoční výzvy, díky kterým se z ní stane – Tomb Raider. Je to komplexní charakter, který v sobě má Širokou škálu elementů, a Alicia to vše svým podáním brilantně propojuje do celku.“

Q&A k filmu

 Patří Tomb Raider film do univerza rebootované série?

Film se řídí restartem série, kte přišel v podání Crystal Dynamics jejich vysoce oceňovanou hrou stejného jména z roku 2013. MGM a Warner Bros – pod talentovaným vedením Roara Uthauga (scénář Geneva Robertson-Dworet) – mají tvůrčí svobodu co Nejlépe vypovědět Lařinu cestu na stříbrné plátno. Jsme velmi nadšení, že Alicia Vikander,Valton Goggins,  Dominic West, Daniel Wu a zbytek hvězdného týmu přenáší podstatu Lařina zlomového dobrodružství do skutečnosti v Tomb Raider. 

Jaký je příběh filmu Tomb Raider?

Najdete ho v synopsi níže.

Kdy bude film vydán?

Do kin celosvětově film půjde 16. března 2018.

V jak daleké fázi je produkce filmu?

V současnosti se natáčí v Kapském Městě v jižní Africe.

OFICIÁLNÍ SYNOPSE FILMU

Lara Croft je zcela nezávislou dcerou excentrického dobrodruha, který zmizel, když ona teprve dospívala. Nyní jednadvacetiletá žena bez pevných cílů, projíždí Lara trendy ulicemi východního Londýna jako kurýr, přičemž si sotva vydělá na nájemné, a účastní se přednášek, i když to sotva stíhá do třídy. Je odhodlaná určit svou vlastní cestu životem, odmítá převzít otěže globálního impéria svého otce, a to stejně vytrvale, jako odmítá myšlenku, že je opravdu pryč.  Ze všech stran slyší doporučení, aby čelila skutečnosti a po sedmi letech bez něj přijala realitu, a i sama Lara nemůže pochopit, co jí pohání konečně rozřešit záhadu jeho záhadného zmizení

Výslovně proti přáním svého otce opustí vše, co zná, a vydá se hledat na poslední známou lokaci, kde se nacházel jrjí otec, legendární hrobku na mýtickém ostrově, který by měl být někde u pobřeží Japonska. Jak se ukáže, její mise nebude zdaleka jednoduchá, už dosažení samotného ostrova bude velmi zrádné.

Najednou toho opravdu nemůže být v sázce víc, sama proti přesile a vyzbrojená jen svou bystrou myslí, oddanou vírou a nezkutečně paličatým duchem, se musí Lara naučit, jak sama sebe posunout až za své meze, když čelí neznámému.

Jestli tuhle obtížnou mísy přežije, mohlo by to opravdu znamenat, že si zaslouží svůj titul Tomb Raidera.

Film společností Warner Bros. Pictures a Metro-Goldwyn-Mayer Pictures, Tomb Raider, je příběh, který sleduje mladou a odhodlanou Laru Croft na cestě za cílem stát se hrdinkou. 

Rozhovor s režisérem Uthaugem pro GQ (otiginál ZDE >>>)

Jak jste v těchhle chvílích daleko s natáčením?

Právě zakončujeme část natáčení v lokacích Jižní Afriky a budeme se přesouvat do Londýna.

Adaptace videoher do filmu mívají reputace, že zklamávají jak fanoušky her, tak kritiky. Čím bude váš film odlišný?   

Bereme si mnoho inspirace a odkazů ze hry a vůbec z celého světa Tomb Raider, abychom vytvořili náš pohled, a já věřím, že to fanoušci poznají. Zároveň je tohle úplně jiný přístup filmařů k Laře Croft, který nabídne něco úplně jiného - půjde k počátkům a k vývoji postavy. Je to příběh, který nejen vyzdvihne její neskutečné fyzické dovednosti, ale také se hlouběji ponoří do její osobnosti.

Pokud odhlédneme od série TR, odkud čerpáte, jaké jsou vlivy pro váš nový film?

Nechal jsem se inspirovat dalšími moderními akčními filmy stejně jako klasickými filmy žánru survival. Také se do toho snažím vnést něco ze svých evropských úhlů pohledu, pokud jde o vývoj postavy. Snažíme se to všechno spojit do úžasné ho filmu.

Viděl jste vy sám dva filmy Tomb Raider, ve kterých hrála Angelina Jolie? Pokud ano, jaký je váš názor na ně?

Filmy jsem viděl – byla to spousta zábavy a Angelina Jolie byla úžasná Lara Croft. Pracujeme na velmi odlišné filmu, původním příběhu, a myslím, že fanoušci budou Aliciu v roli zbožňovat.

Diváci, kteří nejsou seznámení s hrou – s Rebootem z roku 2013 (a jejím pokračováním Rise of the Tomb Raider z 2015) mají hodně odlišný mentální obrázek Lary Croft. Jak váš film dokáže představit postavu v tak odlišném světle?

Jako film o začátcích, tento snímek bude Laru představovat jako mladou ženu, která ještě nenašla svou cestu a své místo ve světě. Mladou ženu se skvělou duší a potenciálem. Sledujeme její snahy a cestu, aby se stala postavou, kterou má být, a aby k ní právem patřil titul Tomb Raider. 

Jak dalece se ve filmu bude odrážet výprava hry z roku 2013?

Tato hra byla určitě části toho, co inspirovala náš film. Myslím, že fanoušci si užijí, že ve filmu objeví mnoho doteků z původní hry v plynoucím příběhu. A zároveň, není to klasický styl adaptace videohry, který často vídáme, s velkým množstvím efektů a CGI. 

Našim cílem je, aby film byl více realistický, měl přirozený přístup. Lara Croft je sice hrdina a šampión, ale není superhrdinka. Je opravdu hodně lidská, a my uvidíme, jak se s touto lidskosti v mnoha směrech potýká.

Budete používat i materiály ze hry Rise of the Tomb Raider z roku 2015, pokračování restartu hry z roku 2013?

Opět i zde jde o věc, kterou jsme použili k inspiraci. Fanoušci se mohou těšit na doteky prvků v celém příběhu.

Jde o příběh Lary, jež se teprve stává vykradačkou hrobů, to znamená, že je na začátku filmu úplně nezkušená. Jak jste si poradili s vývojem její postavy, když je třeba zachytit i velmi akční scény?

Přesně o tomhle ten film je. Náš cíl je vyobrazit kompletní cestu, kterou se Lara Croft vydává, a to znamená přinést zároveň emoční i fyzické aspekty jejího vývoje. Setkáváme se s mladou ženou, která je ze své podstaty silná, ale hledá své místo ve světě, jde přes překážky, které jí pomohou zlepšit její dovednosti, a nakonec dojde až do podstaty impozantní - I když stále zranitelné – ženy, kterou se stala coby Tomb Raider.

Celkově vzato, jaká je vaše filozofie, pokud jde o dobrý akční film?

Akce vždy slouží příběhu a vývoji postav. Náš cíl u Tomb Raider je typ akce, který je reálný a hluboký a bude se s publikem propojovat správným způsobem. Chceme diváky dostat přímo doprostřed akce.

Jak jsou do výpravy filmu zapojeny prvky průzkumů a boje o přežití?

Lara je od přírody průzkumník. Inspirací pro její cestu je hledání odpovědi. Ale jde také o nebezpečnou cestu, čehož je součástí boj o přežití, protože je vržena až na hranice svých psychických i fyzických možností, a to ne jednu. 

Co byste řekl, že konkrétně Alicia Vikander vnáší do role Lary Croft?

Alicia je skvělá herečka, která úplně září na plátně coby Lara Croft. Do postavy vnáší velkou hloubku a lidskost, a velké odhodlání, přičemž zároveň dokáže předvést intenzivní fyzickou akci, kterou role vyžaduje. Jsem opravdu uchvácen jejím nadšením pro roli a její neúnavnou snahou všechno udělat správně.

Včera byl vydán ještě jeden článek, obsahově velmi shodný s článkem Vanity Fair, a to na serveru Vogue. Pro jejich podobnost jsme se rozhodli jej nepřekládat, nicméně originální článek najdete ZDE >>>

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites