Tomb Raider Legend

Tomb Raider 7 (celým názvem Lara Croft - Tomb Raider - Legend, zkráceně Tomb Raider: Legend)  je sedmým počinem v sérii Tomb Raider a zavedl hned několik změn - jedná se o první díl, který pochází z dílny firmy Crystal Dynamics. Vydavatelem je tradičně Eidos. Hra vyšla v dubnu 2006.

 

Inovace Tomb Raider 7

Nový Tomb Raider 7  je postavený na konceptu nové vlny v Tomb Raider historii. Často se řadí (za Tomb Raider 6) do tzv. "druhé vlny" série. Podle mnoha fanoušků ale teprve sedmička znamenala přerod Lary do nové generace. A není se čemu divit. Herní svět upustil od klasického čtvercového designu, Lara se tak může pohybovat volně a mnohem přirozeněji. Grafika je na úrovni tehdejších her, velmi kvalitně reaguje na prostředí i samotná Lara (po vystoupení z vody schne, prach na ní zanechává skvrny apod.) Do hry přibyla dynamika, akčnost a rychlost - Lara teď může šplhat, ručkovat i plavat dvakrát rychleji, při palbě musí přebíjet, unese jen omezené množství lékáren a zbraní. V určitých momentech hráč musí zareagovat v dynamické sekvenci, jinak Laru čeká smrt.
Ve výbavě Laře přibyl k dalekohledu i hák, kterým může překonávat překážky i útočit, světlice nahradila svítilna; mimo klasických pistolí máte na výběr mezi útočnou puškou, granáty, granátometem, brokovnicí a dalšími zbraněmi (nepřipravím Vás o překvapení). Konečně se zase projedete na motorce a vyzkoušíte si i vysokozdvižný vozík.

 

Příběh Tomb Raider 7

Tomb Raider 7 podobně jako čtverka začíná retrospektivou do Lařiny minulosti; Laru s její matkou zastihne v letounu, kterým se vrací domů, bouře a ony jediné přežijí. Naleznou chrám, kde nešťastnou souhrou okolností Lařina matka zmizí. 
Přesunem do současnosti zastihneme Laru v Bolívii. Nikdy, stejně jako její otec, nepřestala věřit, že její matka nezemřela, a tak se vydává po nové stopě, ve které doufá nalézt vysvětlení.

 

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites