Tomb Raider 2 Dagger of Xian příběh

 

Začátek příběhu druhého Tomb Raidera nás přesune do historie staré Číny, které vládl tyranský císař. Ten vlastnil mýtický předmět – bájnou dýku Xiana, která tomu, kdo si jí vrazíTomb Raider 2 Dagger of Xian obal do srdce, propůjčí sílu a moc draka. Po mnoha bojích byl drak přemožen v jedné z bitev a dýku mu sebral tibetský mnich. I když přitom zahynul, dýka se dostala do správných rukou a byla ukryta v chrámu Xian.

Přesunem do současnosti zastihneme Laru Croft na cestě k Velké čínské zdi. Lara totiž obdržela dopis, v němž je popsáno vyvraždění skupiny archeologů, kteří u Zdi prováděli vykopávky. A skutečně také naTomb Raider 2 Dagger of Xianrazí na jednoho z kompliců vrahů, tak se dozvídá, o co vlastně jde. Italská mafiánská sekta, Fiama Nera, se vydává hledat dýku Xiana. Lara se okamžitě vydává do Benátek, do tajné skrýše vůdce sekty, Marca Bartoliho, a nepozorovaně se dostane i na jeho průzkumnou základnu.

Zde se setká se zajatým mnichem z Tibetu, který jí v posledních chvílích před svou smrtí předá životně důležité informace: Dýka Xiánu je ukryta pod klášterem Barkhang uprostřed Tibetských hor, v chrámu Xian, který je ukryt za bludištěm katakomb nazvaných Talion. Aby se do katakomb bylo možné vůbec dostat, je třeba získat předmět Seraph, zlatou sošku, která ale spočívá na dně moře. Neboť ve snaze zabránit nalezení dýky byla otcem tohoto mnicha zničena loď, na jejíž palubě byl Seraph v rukou Gianniho Bartoliho, otce vůdce Fiama Nera.

Tomb Raider 2 Dagger of XianLara se tajně „připojí“ k expedici Marca Bartoliho a ve vraku lodi Maria Doria se jí podaří získat Seraph těsně před nosem Bartoliho pohůnků. Proto hned míří do Tibetu; přes klášter Barkhang a Talionské katakomby se dostává přímo do chrámu, ale tentokrát jsou nepřátelé rychlejší. Po mnoha dalších strastech se Lara dostane přímo do skrýše Marca Bartoliho, právě včas, aby se stala svědkyní rituálu Bartoliho smrti a proměny v draka.

Lara se však nedá. Po souboji draka – Bartoliho přemůže a odnáší si dýku coby svou kořist k domovu. Tam je ovšem přepadena zbytkem sekty Fiama Nera, vedeným bratrem Marca Bartoliho. Hádejte, kdo zvítězí? :-)

Tomb Raider 2 Dagger of Xian Home Sweet Home

Tomb Raider 2 Dagger Of Xian © Core Design & Eidos Interactive

Vydáno: listopad 1997
Play Station, PC, Mac

Rádi čteme tento příběh:

Dagger of Xian menu

Další příběh

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites