Tomb Raider 2 Dagger of Xian

Tomb Raider 2 (s podtitulem Starring Lara Croft, někdy uváděn také jako Dagger of Xian)  je druhý plnohodnotný díl herní série Tomb Raider vyvíjený firmou Core Design a vydán Eidos Interactive v listopadu 1997. Jedná se o akční adventuru z pohledu třetí osoby s prvky hádanek stejně, jako předchozí hra. Oproti  předchozímu dílu se Lařiny dovednosti výrazně zlepšily.Lara se naučila šplhat po žebřícíh, provést otočku ve vodě a používat dopravní prostředky.

Inovace Tomb Raider 2

Po svém debutu Lara ve svém dobrodružství číslo dvě prodělala výrazné inovace. V Tomb Raider 2 přijdou nová zákoutí, kde Lara dosud nebyla: hlubiny moře, tibetské vrcholky hor, čínská velká zeď nebo kouzelné Benátky.  Lařin svět vypadá realističtěji, Lara samotná se dočkala věrného copu i při hře. Dokonce se projede na sněžném skútru a na motorovém člunu.

Příběh Tomb Raider 2

Tomb Raider 2 mapuje příběh, ve kterém se Lara vydala do Číny po stopách Dýky Xiána, která dává člověku dračí sílu a moc. Spolu s Larou se do pátrání pouští sekta vedená mafiány pod názvem Fiama Nera. Lara se vydává do mořských hlubin, aby se dostala k úkrytu tak vzácného pokladu, který ale ve zlých rukou může zničit svět.

Tomb Raider 2 GOLD

V roce 1999 byl vydán datadisk obsahující celkem pět dodatečných úrovní. Přejít na Tomb Raider 2 Gold.

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites