Tomb Raider 5 Chronicles

Pátý díl série - Tomb Raider 5 vyšel v listopadu roku 2000 jako tradičně dílo vývojářské firmy Core Design a vydavatele Eidos Interactive. V té době byl opět díl vyhlášen jako poslední před nástupem systému další generace (Play Station 2). Tentokrát ale Tomb Raider 5 pro Play Station 1 poslední opravdu byl.

Inovace Tomb Raider 5

Tomb Raider 5 se graficky oproti čtvrtému dílu téměř nezměnil. Graffický engine se sice změnil, ale spíše v drobných nyancích. Pravda, autoři ubrali na tmavosti prostor, ve kteých se hra odehrává, talže oči hráče si odpočinou více.

Lara v Tomb Raider 5 může využívat dalekohled s osvětlením, páčidlo, zelené světlice, kromě neodlučitelných pistolí a standardních UZI a brokovnice dostává do arzenálu revolver.  V posledních úrovních pak místo standartních zbraní máte k dispozici HK samopal s nastavitelnými módy a zbraň, vystřelující pevné provazy. Likvidovat nepřítele budete i pomocí chloroformu a páčidla.

Od posledního dílu se Lara naučila provazochodectví, seskoku dollů z pokleku, který zkrátí zdlouhavé otáčení se v úzkých prostorách, a otočce na tyči. Nově může také prohledáváním skříní a regálů získat více nábojů či odměn. Projdete si ulice Říma, klaustrofobické prostředí ponorky, ve speciálním obleku mořské dno, tajemný irský ostrov a vysoce střežený komplex kanceláří v New Yorku.

Příběh Tomb Raider 5

Děj Tomb Raider 5 přímo navazuje na události po konci čtverky. Přátelé Lary Croft se scházejí v rodinném sídle a vzpomínají na dobrodružství Lary, které prožila, zatímco von Croy po ní neúnavně pátrá v Egyptě.

 

S tímto dílem byl uvolněn Tomb Raider Level Editor, který hráčům poprvé umožňuje vytvořit si své vlastní dobrodružství.

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites