Tomb Raider Anniversary

Tomb Raider Anniversary (celým názvem Lara Croft - Tomb Raider - Anniverary, zkráceně TRA)  je osmým oficiálním kouskem v sérii Tomb Raider. Jedná se o plnohodnotnou hru, která ale nenese pořadové číslo. Jedná se o díl vydaný k výročí prvního dílu. Opět pochází z dílny Crystal Dynamics a Eidosu. Hra vyšla se zpožděním oproti plánovanému vydání v červnu 2007.

Inovace Tomb Raider Anniversary

Tomb Raider Anniversary  je remake prvního dílu série vydaný u příležitosti deseti let od debutu Tomb Raidera. Hra se drží prvků původního titulu, design hry však zůstává v intencích nových standartů. Využívá se engine Tomb Raider: Legend a Lara je v tomto díle viditelně mladší. Lokace kopírují děj jedničky, jsou však proloženy několika narážkami na děj z TR: Legend, aby tak dotvořily dějovou linku.
Lara se stejně jako v jedničce podívá do Peru, Řecka, Egypta a Atlantidy, k dispozici má kromě pistolí také brokovnici, velkorážní pistole a Uzi, z Legend pak zůstal hák. Stejně jako v původní hře ani teď hráč nemá možnost použití dopravního prostředku (mimo animace). 

 

Příběh Tomb Raider Anniversary

Tomb Raider Anniversary vypráví příběh o tom, jak je Lara Croft najata bohatou obchodnicí jménem Jacqueline Natla, která jí svěří úkol, aby pro ní našla legendární poklad - Potomka (Scion) z Atlantidy, bájný artefakt, po kterém Lara kdysi sama pátrala se svým otcem. Jak se brzy ukáže, ve hře je mnohem více - Natla ani zdaleka není tím, kým se zdá být.

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites