Tomb Raider 6 Angel of Darkness manuál ovládání

Oproti předchozím dílům se v Tomb Raider: The Angel of Darkness dá najít poměrně dost změn v ovládání, takže se na ně podívejme:

---- kurzorové šipky - pohyb
----- pohyb přes nízké překážky - také kurzorové šipky (zábradlí, koše na odpadky ap.)

---- alt - skok

---- SHIFT a alt - krátký skok

---- ctrl - interakce (zachycení, střelba, sebrání, rozhovor, přepnutí, uchopení....)

---- space - vytasení zbraně

---- shift a šipky - pomalá chůze

---- num 0 - rozhlížení

---- end - kotoul

----- num 0 za běhu - sprint

---- esc - herní menu

---- TAB - inventář

---- ENTER - stealth mód - Lara se přikrčí, zpomalí a je neviditelná pro nepřátele, pokud se jim nedostane do zorného pole)

---- num 1 - přikrčení

---- num 1 a ENTER - plazení po břiše

plavání - obdobně jako  minulých dílů

 

Síla a zkušenosti

Oproti předchozím hrám je Lařina schopnost síly v případě, kdy např. visí za ruce, omezená. Proto pokud to situace umožňuje, zkracujte si trady ručkování s občasnými přestávkami, aby se Vám nestalo, že těsně před cílem Laře dojde energie a pustí se. Na začátku hry úchop trvá asi 15 vteřin.

Obřas se také stane, že Lara má vdanou chvíli provést akci (otevřít dveře, vypáčit je, odtlačit těžký předmět ap.) Pokud se na to Lara necítí dostatečně silná, upozorní Vás na to sama, pronese něco na způsob "I´m not strong enough." V tu chvíli se rozhlédněte po nejbližším okolí. Někde se tam nachází místo, kde se dá provést úkon, po kterém se požadované síly dosáhne (vykoonout dveře, třeba :-)) Kromě oznamující modré ikonky v rohu obrazovky i Lara pronese něco jako "I feel stronger now."

Von Croyův zápisník

Laře se v průběhu hry dostane do rukou zápisník Vernera von Croye, do kterého se při hraní budou načítat postřehy, tipy a informace. Pokaždé se při tom objeví v rohu obrazovky ikonka. POZOR - Poznámky do deníku přibývají od první strany, proto listujte vpřed směrem nalevo.

 

 

 

 

 

Tomb Raider Angel of Darkness © Core Design & Eidos Interactive

Vydáno: červen 2003
Play Station 2, PC, Mac

Rádi čteme tento příběh:

Angel of Darkness menu

Další manuál ovládání

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites