Tomb Raider 9

Tomb Raider 9 je první díl nové restartované série hry Tomb Raider. Vyvíjí ji americké studio Crystal Dynamics, vydalo ji Square Enix v březnu 2013. Tento díl je sice známý a hledaný jako Tomb Raider 9, ve skutečnosti nemá v oficiálním názvu ani pořadové číslo, ani podnázev.

Příběh Tomb Raider 9

Ve svých 21 letech čerstvě vystudovaná Lara Croft je celá nadšená do získání uznání celého světa - a snad i rodičů. Proto na začátku hry Tomb Raider 9 vstoupí na palubu záchranné lodi Endurance kapitána Conrada Rotha, bývalého člena královského námořního komanda, který je známý tím, že pro peníze je ochotný jít za hranici zákona. Všichni společně vyplouvají pátrat po ztracených relikviích blízko pobřeží Japonska. Od tohoto dobrodružství si Lara slibovala konec nezkušené mladice a začátek kariéry s objevem, který změní historii.

Dřív ale, než dorazí k ostrovu, zkříží lodi trasu masivní bouře, která ji zlomí na dvě půlky, a Lara se nepřipravená a opuštěná na moři ztrácí v temnotě. Místo hledání respektu a slávy bude Lara Croft hledat v Tomb Raider 9 hranice lidských možností. A velmi smrtelná Croft musí vydržet emocionální i fyzické trauma, aby přežila.

Inovace v Tomb Raider 9

Autoři s rebootem v podobě Tomb Raider 9 uvedli mnoho změn. Ve hře se objevují realisticky vypadající brutální smrti, zaměřování nepřátel již není automatické, celý ostrov působí realisticky a volně. Lara Croft při tom ve hře nebude pouze prožívat své neštěstí emocionálně, ale během celé hry vyloženě „vyroste“ v silného přeživšího se vším všudy.

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites