Tomb Raider Underworld - Lara's Shadow informace

Tomb Raider Underworld: Laras ShadowDruhý balíček pokračování osmého dílu pouze na Xbox 360 (Na první Beneath The Ashes se můžete podívat zde). Tentokráte hlavní roli hraje temná a smrtící dvojnice Lary (v originálu Doppelganger), kterou jsme v Underworldu mohli spatřit jenom ve videích (připomeňme, odkazy na YT: první setkání DG s Larou, setkání Lary s "matkou" a boj s DG). Ta je silnější a rychlejší než Lara (taky vždy dala Laře nakládačku) a v tomto balíčku se podíváme, jak vlastně přispěla do řešení celého problému s Natlou.

Hra začíná koncem druhým výše zmíněným videem, kdy DP skončí tvrdě dole na zemi, kam ji odhodila Amanda. Ačkoliv se do této doby zdála nesmrtelná, brzy zjistíte, že není. Zdraví ji pocuchá jak tajemná modrá tekutina, tak strážci, kteří křížili cestu i Laře. Na ně má u pasu nekonečné pistole, ale mnohem zajímavější jsou souboje bez nich, protože prát se opravdu umí.

Tomb Raider Underworld: Laras ShadowNejzajímavějším prvkem je bezesporu možnost dočasného zrychlení a zesílení, které může využít na zdolávání rychlých pastí nebo lezení po stěně, na které by se normální rychlostí neudržela. Sílu pak využívá na souboje, kde může obrům podrazit nohy nebo otočkou kostlivce rozrazit na padrť. Tento mód se po spuštění projeví rozmazáním obrazovky a vyčerpává se pak ukazatel, který v Underworldu sloužil k headshotům.

A když už nemůže? Žádný problém, život se i s módem zrychlení/zesílení časem doplňuje sám.

TRU:LS je zajímavým závěrem příběhu o hledání Avalonu a konečném vypořádání se s Natlou (doufejme). Myslím, že by každý měl tento balíček minimálně shlédnout (kompletní gameplay video, oficiální screenshoty), aby o tuto tečku nepřišel.

Tomb Raider Underworld – Lara's Shadow © Core Design & Eidos Interactive

Vydáno: březen 2009
XBOX

Rádi čteme tento příběh:

Lara's Shadow menu

Další informace

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites