Lara Croft and the Guardian of Light

Lara Croft and The Guardoan of Light (zkráceně LC: GoL) je prvním dílem z minisérie, která přebírá hlavní hrfinku a principy z Tomb Raider série, ale otáčí vše novým směrem. Vyšla v říjnu 2010 z dílny Crystal Dynamics a vydalo jí studio Eidos Interactive.

Rozdíly v sérii Lara Croft a Tomb Raider

Série her Lara Croft je digitální počin, který není k dostání běžně na pultech obchodů, ale je stáhnutelný přes platformy Steam, XBLA a PSN. Zapomeňte na to, co znáte z Tomb Raidera. Lara Croft: GoL je hra s fixním pohledem kamery, rychlou akcí, dvěma postavami a hlavně multiplayerem. Hráči ve spolupráci mezi sebou nebo ve hře jednoho hráče provádí Laru starověkými chrámy, sbírají body za úspěšné akce a snaží se odolat náporu nepřátel, kteří se na vás, jak se zdá díky pohledu kamery, valí ze všech stran. Důraz je zde kladen na rychlé souboje, skákání a hratelnost. Připravte se na to, že klasický pohled na Laru ve hře neuvidíte.

Příběh Lara Croft:GoL

Lara Croft and the Guardian of Light vypráví příběh o tom, jak se Lara vydala do lesů kdesi v Americe, kde nachází zříceninu Chrámu světla. Když se dostane ke konečnému cíly své cesty a nalezne tajemný artefakt - Zrcadlo kouře - proboudí tím ze spánku strážce chrámu - Toteca. Při následné potyčce se skupinou chamtivých žoldáků se Totec přidá na Lařinu stranu. Jak se ukáže, proti nim stojí mocný duch ukrytý v samotném zrcadle, který chce svět zahalit nekončícíc tmou. Voilá, a na klasický souboj dobra se zlem je zaděláno.

Lara Croft and Tomb Raider are trademarks or registered trademarks of Square Enix Ltd. | Official Tomb Raider social media sites